Краса і здоров'я

Здорова шкіра - крок до омріяної краси

Кожна жінка мріє якомога довше залишатися красивою та бажаною. Тому всі ми особливо старанно намагаємося дбати про свою зовнішність, красу та привабливість. Справа ця із нелегких, оскільки вимагає наполегливості та систематичності. Останнім часом ми все більше надаємо перевагу готовій косметиці (дорожчій чи дешевшій). Однак бажаного ефекту, попри красиву рекламу, куповані засоби часто не дають. А от перевірені часом так звані бабусині рецепти є досить ефективними. Отож пропоную зазирнути до скарбниці досвіду догляду за шкірою накопиченого нашими мамами та бабусями.

Догляд за нормальною шкірою
Нормальна шкіра має матовий вигляд, гладка, чиста, жовтувато-рожевого кольору.

Вплив води для вмивання. 
Холодна вода звужує судини і зменшує кровопостачання шкіри. Це гальмує роботу потових і сальних залоз та зменшує виділення сала і поту. Все це зумовлює сухість шкіри та втрату еластичності. Внаслідок цього шкіра обличчя може стати дряблою, набути старечого вигляду, якщо довгий час для умивання використовувати холодну воду.
Гаряча вода, добре очищаючи шкіру і змиваючи з її поверхні жирові нашарування, пил і бруд, при повсякденному використанні призводить до розширення поверхневих кровоносних судин, внаслідок чого на шкірі з'являються розширені капіляри (телеангіектазії) і вона стає червоною. Щоденне застосування гарячої води викликає розслаблення м'язів шкіри, що призводить, як і тривале застосування холодної води, до утворення дряблої шкіри, зморщок, складок - шкіра набирає старечого вигляду.
Вода кімнатної температури є найбільш корисною для умивання - вона найменше подразнює шкіру, добре очищає її. Нормальну шкіру обличчя слід мити поперемінно то теплою, то холодною водою. Така зміна температури води викликає послідовно то розширення, то звуження судин, сприяє підтриманню їх нормальної пружності, тому виступає своєрідною гімнастикою для судин.

Лосьйони. Відомо, що лосьйони пом'якшують та заспокоюють шкіру. Вибір лосьйону залежить від стану шкіри. Якщо надшкір'я неушкоджене, то можна застосовувати спирт, який освіжає шкіру. Якщо ж поверхня шкіри ушкоджена, то спирт або не застосовують зовсім, або вживають у розведеному стані.
Рецепт 1. Трагаканту - 2 г, гліцерину і чистого спирту - по 1 столовій ложці, бензойної настойки - 20 крапель, води перевареної і відстояної - 1 склянка. Можна додати трохи духів.
Рецепт 2. Гліцерину - 0,5 склянки, води - 1 склянка, чистого спирту 1/4 склянки, трохи лавандової або м'ятної олії для запаху.
Рецепт 3. Лосьйон для зміцнення шкіри: яєчних жовтків - 3, лимонного соку - 1/4  склянки, спирту чистого і спирту камфорного - по 1 склянці, води - 0,5 склянки.
Рецепт 4. Ментолу- 5 г, гліцерину - 0,5 склянки, горілки - 2 склянки.
Рецепт 5. Борної кислоти - 4 г, ментолу - 1 г, гліцерину - 50 г, чистого спирту - 2/3 склянки, води - 1 л.
Рецепт 6. Для зміцнення шкіри: 0,5 склянки вершків, 1 жовток, сік половини лимона, 1 столова ложка горілки. До розтертого жовтка додати обережно сік лимона і, весь час перемішуючи, додають спочатку горілку, а потім поступово - вершки.

Маски. Маска активізує обмін речовин у шкірі, поліпшує її кровопостачання і разом з тим тонізує мязи шкіри обличчя, що надає йому свіжого моложавого вигляду. Молодій і здоровій шкірі маски допомагають довше зберігати свіжий вигляд, очищають шкіру, згладжують її поверхню, роблять шкіру пружною. Маска ізолює шкіру від повітря і посилює приплив крові. Пори розширюються, і через них виділяється більше продуктів обміну речовин. Однак ефект від застосування маски досить короткочасний. Застосовуються маски один-два рази на тиждень.
Рецепти масок:  
Яєчно-жовткова маска. Беруть один яєчний жовток, чайну ложку мигдалевих висівок і перемішують з чайною ложкою оливкової, мигдалевої або соняшкової олії, додаючи 6-10 крапель лимонного соку.
Білкова маска відновлює пружність шкіри, застосовується для пор і зменшення зморшок. Білок одного яйця добре збивають і, перемішуючи його додають по 10 крапель лимонного соку, гліцерину та олії.
Маска з дріжджів. З водою або молоком перемішують близько 30 г харчових дріжджів догустоти сметани. На чисте обличчя маску накладають тонким шаром на 15-20 хвилин за допомогою ватного тампона. Знімають маску ваткою, змоченою в теплій воді. Після цього шкіру обличчя припудрюють.
Лимонна маска. Лимон дрібну нарізують і заливають горілкою на 5-7 днів. Потім рідину проціджують. Вату, змочену у цьому розчині, накладають на 15-20 хвилинна обличчя. Якщо на окремих ділянках вата висихає, її знову змочують розчином. Після цього рідину знімають сухим спонжиком і припудрюють обличчя.
Фруктово-ягідні та овочеві маски посилюють живлення шкіри, очищають, вибілюють та помякшують її. Вони корисні при дряблій, пористій і зморшкуватій шкірі, при веснянках і пігментних плямах. Для приготування маски свіжі фрукти, ягоди та овочі миють та очищають від шкурки. Мякі плоди розтирають ложкою, а тверді - на тертці. Маску тримають на шкірі хвилин 15-20. Застосовувати фруктово-ягідні та овочеві маски можна через день.

Немає коментарів:

Дописати коментар